Producenci

Szybkie i bezpieczne płatności

u nas kupisz na raty

SYPIALNIOLAND.PL ul. Zakopiańska 58A Kraków - Silver Square

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-16, niedziela 11-15

zobacz
na mapie

SYPIALNIOLAND.PL ul. Kameralna 2 Skierniewice

telefon: +48 728-888-511

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ATM ŚWIAT SYPIALNI ul. Radzymińska 332 Warszawa Ząbki

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ŚWIAT SYPIALNI ul. Potrzebna 26 Warszawa Włochy

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ATM ŚWIAT SYPIALNI ul. Puławska 280 Warszawa Ursynów

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ŚWIAT SYPIALNI ul. Nowa 1a STARA IWICZNA (PIASECZNO)

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

Masz pytanie? zadzwoń!

Infolinia +48 728 888 330

Rodzaje materacy

MATERACE KIESZONKOWE ( WORECZKOWE )

Materace te charakteryzują się tym, iż podstawę ich wkładu stanowi sprężyna z wysokogatunkowego drutu zapakowana w woreczek, sekretem tej technologii jest fakt łączenia ze sobą wyłącznie materiałowych woreczków, dzięki czemu każda ze sprężyn może pracować niezależnie, w praktyce niezależna praca sprężyn odczuwalna jest np. w przypadku materacy dwuosobowych, gdy jedna z osób śpiących na wspólnym materacu przekręca się i wytwarza drgania, druga tego nie odczuwa, a to wszystko dzięki temu, iż jedna z nich korzysta ze swoich sprężyn, niezależnych od sprężyn w drugiej połowie materaca.

Materace Kieszonkowe

Technologia sprężyn kieszonkowych jest bardzo innowacyjna, choć na rynku zdążyła już wypracować sobie pozytywne opinie oraz zdobyć miliony zadowolonych użytkowników. Warto też wspomnieć, iż spora grupa materacy kieszonkowych zaliczana jest do materacy ortopedycznych czy rehabilitacyjnych, a to wszystko dzięki niesamowitym zdolnościom idealnego dopasowania do kształtu ciała człowieka oraz naturalnym zdolnościom przybierania kształtu litery s, czyli kształtu naszego kręgosłupa. Dzięki takim właściwościom wszystkie partie ciała są właściwie „traktowane”, najważniejsze jest to, iż właściwie dobrany materac nie pozwala na to żeby podczas snu mięśnie były napięteciało jest w stu procentach rozluźnione, dzięki czemu naprawdę wypoczywamy.
MATERACE LATEKSOWE

Materace lateksowe produkowane są z soku mlecznego pozyskiwanego z roślin kauczukodajnych. Lateks charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością, dlatego też używany jest m. in do produkcji opon.

Materace Lateksowe

Lateks to tworzywo, które nie deformuje się z upływem czasuświetnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała, idealnie odparowuje wodę oraz nie zagnieżdżają się w nim bakterie, roztocza oraz grzyby, nadaje się zatem dla alergików. Materace lateksowe, podobnie jak kieszonkowe dostępne są w wersji ze strefami twardości, bądź bez stref. Strefy twardości w materacach lateksowych buduje się poprzez specjalne kanaliki powietrzne. Kanaliki te zapewniają również odpowiednią cyrkulację powietrza, przez co nie pocimy się śpiąc na takim materacu, a wszelka wilgoć błyskawicznie oddawana jest do powietrza, podwyższa to komfort snu i zapewnia odpowiednią higienę spania.

 

 

 

 

MATERACE TERMOELASTYCZNE

Wkład materaca stanowi pianka termoelastyczna, w zależności od firmy możemy spotkać się z innym nazewnictwem np. pianka termoplastyczna, memo - pianka, pianka leniwa, pianka z pamięcią, jednak wszystkie te nazwy określają rodzaj pianki,która pod wpływem temperatury ciała zmienia swoją twardość. Materace termoelastyczneTechnologia pianek termoelastycznych nie jest nową technologią, masowo do produkcji materacy została wprowadzona stosunkowo niedawno, dopiero niedawno bowiem udało się zmniejszyć koszty jej produkcji, dzięki czemu produkt luksusowy stał się osiągalny dla większości z nas. Jej innowacyjne właściwości to idealne, dotąd nieosiągalne dopasowanie się do kształtu ciała człowieka, oraz przede wszystkim właściwości termoregulacyjne, pianka to gdy w otoczeniu jest chłodno staje się bardziej twarda, gdy się na niej położymy dopasowuje ona swoją twardość do temperatury naszego ciała, stopniowo stając się bardziej miękką i plastyczną. Odczucia podczas snu na takim materacu nie można porównać do niczego innego, ciało niemal lewituje, nacisk na ciało jest bardzo ograniczony, a nasze krążenie krwi nie jest niczym tamowane. Materace tego typu używane są również w profilaktyce odleży nowej.MATERACE SPRĘŻYNOWE (BONELOWE)

Sprężyny bonelowe znajdują zastosowanie od bardzo dawna w tapicerstwie. Materace boneloweSprężyny obłożone warstwą ochronną w postaci filcu, włókien kokosowych lub innych wypełniaczy, których zadaniem jest uniemożliwienie wydostania się sprężyny na zewnątrz. W zależności od rodzaju warstwy ochronnej materace mogą być twarde (kokos) lub miękkie (filc i pianka). Liczba zwojów sprężyny świadczy o sprężystości i grubości materaca. Im więcej zwojów tym materac grubszy i bardziej sprężysty. Przy wyborze materaca bonelowego zwróćmy uwagę na jakość i średnicę drutu, jakość powinna być potwierdzona certyfikatem ISO 9001.

MATERACE DZIECIĘCE

Dla dzieci przeznaczone są materace o mniejszych wymiarach np. 70x140, ale należy się zastanowić czy nie lepiej kupić od razu "dorosłego" materaca.Materac Amelka Dla najmniejszych milusińskich warto wyposażyć materac w nieprzepuszczający płynów ochraniacz, który oszczędzi nam kłopotów. Jednakże i tutaj nie możemy zapominać o podstawowej roli materaca, noworodek spędza w łóżku nawet kilkanaście godzin dziennie dlatego materacyk nie powinien być ani za miękki ani za twardy. Musi doskonale podpierać kręgosłup dziecka w każdej pozycji. Dla noworodków polecamy materac Amelka z ramką zapobiegającą zwichnięciu stopy dziecka. Materac ten zawiera specjalną siatkę 3D, która idealnie dostosowuje się do kształtu ciała noworodka. Budowa siatki 3D zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza.


MATERACE TALALAY - Czytaj więcej ->

 Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony.

Sklep internetowy Shoper.pl