Producenci

Szybkie i bezpieczne płatności

u nas kupisz na raty

SYPIALNIOLAND.PL ul. Zakopiańska 58A Kraków - Silver Square

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-16, niedziela 11-15

zobacz
na mapie

SYPIALNIOLAND.PL ul. Kameralna 2 Skierniewice

telefon: +48 728-888-511

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ATM ŚWIAT SYPIALNI ul. Radzymińska 332 Warszawa Ząbki

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ŚWIAT SYPIALNI ul. Potrzebna 26 Warszawa Włochy

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ATM ŚWIAT SYPIALNI ul. Puławska 280 Warszawa Ursynów

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ŚWIAT SYPIALNI ul. Nowa 1a STARA IWICZNA (PIASECZNO)

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

Masz pytanie? zadzwoń!

Infolinia +48 728 888 330

Sklep internetowy - Pytania

Sklep internetowy - Pytania

Najczęściej zadawane pytania:

  1. Jaki typ materacy jest lepszy sprężynowe czy lateksowe ?
  2. Jaka jest trwałość materacy ? 
  3. Czy wysokość materaca ma wpływ na komfort spania?
  4. Jak dobrać materac ?
  5. Jaka twardość jest najlepsza dla naszego kręgosłupa ?
  6. Co jest lepsze - lateks czy pianka termoelstyczna ?
  7. Na co zwrócić uwagę przy doborze materaca?
  8. Ile jest gwarancji na materac ? Dlaczego tylko dwa lata?

 

 

1. Jaki typ materacy jest lepszy sprężynowe czy lateksowe ? 
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i na pewno nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno są to dwa różne typy materaców, w obrębie których w zależności od rodzaju użytych komponentów występują podtypy. Warto zwrócić uwagę na kwestię specyfiki spania, inaczej będzie nam się spało na materacu sprężynowym, zawsze – nawet pomimo zastosowania sprężyn kieszonkowych materac będzie delikatnie sprężynował, spaniu towarzyszyć będzie charakterystyczne „ bujanie „ , materace lateksowe czy w ogóle o strukturze piankowej są bardziej „wytłumione”, nie są aż tak sprężyste, nie jest to wada, ani nie ma to żadnego wpływu na zdrowotność spania, różnica jest jedyne w odczuciach. kieszonka

W obrębie materacy sprężynowych mamy kilka podtypów, które po pierwsze wynikają z rodzaju użytej sprężyny, a po drugie z rodzaju komponentu jakim dane sprężyny są obłożone. Jeśli chodzi o rodzaj sprężyn – materac może posiadać sprężynę standardową czyli taką, gdzie w materacu 140x200 będzie ich około 600 bądź troszkę więcej ( w zależności od średnicy sprężyny), kolejnym rodzajem jest sprężyna typu multipocket – ma ona mniejszą średnicę niż ta standardowa, na 140x200 mamy ich około 1200, oraz sprężynę tzw. podwójną mulitipocket gdzie na 140x200 sprężyn jest aż 2800. I jeśli chodzi o ten podział, najlepszy oczywiście będzie materac z największą ilością sprężyn, po pierwsze będzie materacem najtrwalszym gdyż ta sama waga rozkłada się na więcej punktów, zatem pojedyncze punkty są w mniejszym stopniu obciążone, a po drugie będzie najdokładniej dopasowywał się do kształt ciała, a zatem będzie najzdrowszy dla naszego kręgosłupa, podparcie punktowe jest na takim materacu najdokładniejsze. 
LateksoweW obrębie materacy ze sprężynami o ich standardzie i jakości decyduje również komponent jaki znajduje się nad wkładem sprężyn, najlepiej jeśli sprężyna obłożona jest lateksem, gdyż lateks posiada właściwości, których nie posiada żadna inna pianka, przede wszystkim w ogóle nie kruszy się z biegiem czasu, nie magazynuje wody tylko świetnie radzi sobie z jej odparowywaniem przez co również jest najhigieniczniejszy. 

Reasumując jeśli nie wyobrażamy sobie spania na materacu bez sprężyn, wybierajmy sprężynę – najlepiej typu multipocket obłożoną obustronnie warstwą co najmniej 3 centymetrowego lateksu, jeśli jednak struktura samej pianki nam odpowiada warto spróbować zakupu materaca z 100% wkładem lateksowym. Jeżeli jednak uczuleni jesteśmy na lateks warto sięgnąć do materacy wysokoelastycznych.


3. Czy wysokość materaca ma wpływ na komfort spania? 
Wysokość materacaTak naprawdę z punktu widzenia eksperta od doboru materacy nie istnieje odpowiedź na to pytanie, najwiarygodniejsze okazało by się przeprowadzenie ankiety wśród przynajmniej 100 użytkowników którzy spali by pierw np. tydzień na materacu niższym przykładowo 15 cm., tydzień na standardowym i najczęściej spotykanym czyli materacu o wysokości około 20 cm. i tydzień na materacu, który miałby np. 30 cm. Z logicznego punktu widzenia większy komfort powinniśmy odczuwać na materacu wyższym, jednak ile osób tyle opinii i tutaj odczucia będą raczej subiektywne. Każdy we własnym zakresie powinien zdecydować jaki typ materaca będzie dla niego najodpowiedniejszy oraz czy wygodniej leży mu się na materacu wyższym czy niższym, ekspedient doradzający w Salonie materacy nie powinien ingerować sugerując inny materac, skoro np. na danym jest nam najwygodniej.

 

 


4,5. Jak dobrać materac ? Jaka twardość jest najlepsza dla naszego kręgosłupa ?
Najważniejsze przy doborze materaca ze sklepu internetowego jest zwrócenie uwagi na wagę człowieka, materac dobiera się przede wszystkim do rzeczywistego ciężaru ciała. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja kiedy konkretna osoba cierpi na konkretne schorzenie i lekarz zaleci określoną twardość materaca, która jest najodpowiedniejsza przy danym przypadku. W każdej innej sytuacji powinniśmy osobie z salonu z materacami udzielić informacji ile ważymy oraz jakie mamy prefernecje spania, chodzi o to by dobrać materac tak by jak najdłużej nam służył, nie zapominając jednak przy tym o naszej własnej wygodzie. Skutkiem źle dobranego materaca jest skrócenie czasu jego używalności, i o ile materac powinien wytrzymać co najmniej 10 lat, czas ten może zmniejszyć się nawet o połowę gdy waga użytkownika nie zostanie wzięta pod uwagę, tyczy się to zwłaszcza osób cięższych.

materace opinie
Jeszcze około 20 lat temu funcjonowała w świecie medycznym zgodna opinia, iż najzdrowsze dla naszego kręgosłupa są materace najtwardsze, mówiło się że ma być twardo jak na desce. Czasy się jednak zmieniły, a opinie dostosowały do zmian trybu życia ludzi. Obecnie więcej czasu spędzamy siedząc, mamy coraz mniej ruchu, schorzenia kręgosłupów również się zmieniły. Świat lekarski oraz rehabilitanci obecnie zalecają materace średniotwarde, idealnie dopasowywujące się do kształtu ciała, głównie chodzi o to by materac podtrzymywał kręgosłup, przez co mięśnie którymi kręgosłup jest otoczony mają szansę być rozluźnione, jeżeli materac jest za twardy mięśnie pozostają spięte i po pewnym czasie odczuwamy dyskomfort a następnie ból. Tak więc kładąc się na materacu osoba z boku powinna sprawdzić czy w okolicach odcinka lędźwiowego nie tworzy się szpara między plecami a materacem, czy nasze ciało idealnie przylega do materaca, ale jednocześnie czy zbyt bardzo "nie wtapiamy" się w materac, czyli czy nie jest on za miękki, wygięcie kręgosłupa w drugą stronę nie jest również zalecane.


6. Co jest lepsze - lateks czy pianka termoelstyczna ?
Przy udzielaniu odpowiedzi na to pytanie najwłaściwszym będzie wymienie zalet i wad jednego i drugiego surowca. Lateks ma kilka takich właściwości, których nie ma pianka termoelastyczna i na odwrót.
Niewątpliwą 
zaletą lateksu jest jego dłuższa żywotność oraz to, że nie kruszy z upływem czasu, a także ma świetne właściwości odprowadzania wilgoci.

Materace termoelastyczne

 Jest także najbardziej higieniczny, nie rozwijają się w nim w ogóle roztocza, bakterie ani grzyby. Najlepszym niewątpliwie będzie ten, w którego składzie znajdziemy naturalną żywicę (maksymalnie 30%), nie dajmy się jednak oszukać gdy ktoś zaproponuje nam lateks naturalny przykładowo rozmiar 160x200 za 1800 zł., materace które rzeczywiście posiadają w swoim składzie składniki naturalne kosztują minimu dwukrotnie więcej od lateksów syntetycznych. Materace lateksowe, podobnie jak sprężynowe są to materace, które reagują na ciężar ciała, materace z pianki termoelastycznej poza tym, iż reagują na ciężar ciała, reagują również na temperaturę, im cieplej tym się bardziej uplastyczniają, najlepiej dopasowując się przy tym do kształtu ciała. Badania naukowców dowodzą, iż materace te powodują najmniejszy nacisk na ciało, przez co jako jedyne ze standardowej oferty zalecane są w profilaktyce przeciwodleżynowej, często mówi się, że na tego typu matercach śpi się jak na chmurce, wręcz lewituje. Właśnie te cechy sprawiają, że pomimo troszkę krótszej żywotności są one obecnie najchętniej kupowane.

 

7. Na co zwrócić uwagę przy doborze materaca?
Tak naprawdę przy doborze materaca ze sklepu internetowego pierwszym, najważniejszym krokiem jest wybór właściwego salonu z materacami, nie chodzi tu o bogactwo oferty, czy też posiadanie najbardziej wymyślnych modeli, a fachowość i wiedzę osób pracujących w takim miejscu. W dzisiejszych czasach wybór materaca można troszkę porównać do udania się do zakładu krawieckiego, materac jest "szyty" pod nas, specjalnie dla nas. Nie szukajmy więc sklepów gdzie są magazynowane materace sklep internetowy, gdzie usłyszymy że dany materac jest dostępny od ręki i zostanie nam wciśnięty produkt, który leży już jakiś czas na magazynie, bądź jest po prostu produktem pospolitym. Obecnie przy wyborze jednego modelu mamy kilka opcji modyfikowalnych, które wybieramy wg własnego uznania, ale w oparciu o wiedzę ekspedienta. Warto więc naprawdę poczekać około tygodnia (bo średnio tyle się czeka na zrealizowanie konkretnego zamówienia), ale mieć produkt uszyty wręcz na miarę, przy tym mamy pewność, że tak jak suknia czy buty robione na miarę będzie to produkt na pewno wygodny, a chyba o to właśnie chodzi, by materac był wygodny, a co za tym idzie zdrowy, w końcu w łóżku spędzamy 1/3 życia.Materace koło jak dobrać materac
Zanim zdamy się na powierzenie naszego losu w ogóle w ręce ekspedienta warto zapytać się jak długo zajmuje się on doborem materacy. Jeżeli ktoś ma styczność z doradztwem co najmniej dwa lata, spokojnie można uznać, iż powinien nam doradzić dobrze. W trakcie jednak łatwo można tą wiedzę zweryfikować zadając odpowiednie pytania, bądź zauważając czy ekspedient w prawidłowy sposób prowadzi rozmowę. Jeśli taka osoba nie spytała nas ile ważymy i jakie są nasze preferencje spania powinniśmy zmienić miejsce zakupu, gdyż są to naprawdę dwie najważniejsze rzeczy, które trzeba wziąść pod uwagę.
Materace powinno się też kupować z miejsc, które oferują prodkuty z fabryk, które zajmują się przede wszystkim produkcją materacy, jednym słowem nie powinno się kupować materacy w sieciówkach. Na pozór wszystkie materace wyglądają podobnie, jednak jakość komponentów używana do ich produkcji jest naprawdę zupełnie inna. Chodzi tu głównie o gęstości pianek, pianki oferowane w sieciówkach są często dwukrotnie mniej gęste, a zatem kupujemy tak naprawdę powietrze, mniej gęsta pianka to wielokrotnie mniejszy czas eksploatowania materaca. Fabryki produkujące wyłącznie materace nie mogłyby pozwolić sobie na popsucie renomy sprzedając kiepskie produkty, gdyż to zaważyłoby na istnieniu w ogóle takiej fabryki, jeżeli jednak ktoś produkuje różne rzeczy jak meble, kołdry czy akcesoria do domu, a okaże się, że ma kiepskie materace, nie wpłynie to aż tak znacząco i jednoznacznie na opinie danej sieci.
Kupując materac wnikajmy dogłębnie w jego specyfikację techniczną, zwracajmy nie tylko uwagę na rodzaj użytych komponentów, ale także na ich jakość.


8.Ile jest gwarancji na materac ? Dlaczego tylko dwa lata?
Kwestia gwarancji jest bardzo często poruszana przez klientów, niestety dla wielu z nas liczy się wyłącznie termin obowiązywania gwarancji, im słyszymy dłuższy okres gwarancyjny tym jesteśmy bardziej przekonani o jakości oferowanego produktu, niestety jest to bardzo mylny pogląd funkcjonujący w naszym przekonaniu. Materace gwarancjaSytuacja często wygląda zupełnie na odwrót. Wystarczy zajrzeć do oferty koncernów samochodowych, czy ktoś słyszał żeby np. ceniony koncern niemiecki dawał wieloletnią gwarancję na swoje samochody? To koncerny mniej cenione, w swych reklamach zachęcają do zakupu aut oferując np. 15 letnią gwarancję i to bez limitów kilometrów, nie świadczy to jednak niestety o niezawodności. Ważniejszy jest fakt realności gwarancji i tego w jaki sposób np. została skonstruowana karta gwarancyjna, a niżeli okres jej obowiązywania. Co z tego, iż otrzymamy np. 100 lat gwarancji na materac, jeśli zapis w karcie gwarancyjnej będzie mówił, że jest to gwarancja na uszkodzenia powstałe w skutek wady fabrycznej, myślę że nikogo nie trzeba przekonywać, że po 7 latach użytkowania materaca nie da się udowodnić, iż jego wygniecenie związane jest w jakikolwiek sposób z wadą fabryczną. Renomowane fabryki materacy takie jak np. M&K koło nie posiadają kart gwarancyjnych, a zatem nie ograniczają praw z gwarancji, opierają się one wyłącznie na polskim prawie konsumeckim i tak naprawdę dają 2 letnią gwarancję na cały materac, a nie tylko na wybrane komponenty. Brak karty gwarancyjnej jest dowodem na to, iż taka fabryka w żadnym zakresie nie ogranicza naszych praw, nie wypisuje żadnych obostrzeń w jakich przypadkach zostanie reklamacja uznana, a w jakich nie. Długoterminowe gwarancje są raczej dobrym chwytem marketingowym, a niżeli dbaniem o dobro klienta. Lepiej zatem mieć krótszą gwarancję, ale z tą pewnością, że jeżeli cokolwiek się z produktem stanie, zostanie on nam naprawiony bądź wymieniony, a producnet nie powoła się na jakiś punkt, który był zamieszczony na dole 120 strony karty gwarancyjnej.


Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony.

Sklep internetowy Shoper.pl