Producenci

Szybkie i bezpieczne płatności

u nas kupisz na raty

SYPIALNIOLAND.PL ul. Zakopiańska 58A Kraków - Silver Square

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-16, niedziela 11-15

zobacz
na mapie

SYPIALNIOLAND.PL ul. Kameralna 2 Skierniewice

telefon: +48 728-888-511

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ATM ŚWIAT SYPIALNI ul. Radzymińska 332 Warszawa Ząbki

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ŚWIAT SYPIALNI ul. Potrzebna 26 Warszawa Włochy

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ATM ŚWIAT SYPIALNI ul. Puławska 280 Warszawa Ursynów

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

ŚWIAT SYPIALNI ul. Nowa 1a STARA IWICZNA (PIASECZNO)

telefon: 12 266-08-94

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10-19

sobota: 10-15

zobacz
na mapie

Masz pytanie? zadzwoń!

Infolinia +48 728 888 330

Materace Koło

Materace MK Foam Kolo

[Poradnik] Materace Koło

Jak dobrze dobrać materac Koło ?

                Podstawą dobrego, głębokiego i zdrowego snu jest materac, ale nie każdy. Tylko prawidłowo dobrane materace Koło zapewnią nam spokojny i sen i uwolni od ciągłych bólów kręgosłupa. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, ile jest negatywnych skutków źle dobranego materaca, a wybór odpowiedniego to naprawdę nie lada sztuka.  Przychodząc do salonu z materacami powinniśmy oczekiwać rzetelnej informacji. Niestety ekspertów jest niewielu, a osoby zajmujące się sprzedażą materaców często posiadają tylko informacje z katalogów, czyli takie które każdy z nas samodzielnie znajdzie chociażby w Internecie. 

                Trzeba pamiętać o kliku ważnych kwestiach. Zanim kupimy jakikolwiek materac koniecznie trzeba się na nim położyć, to ekspedient powinien umieć sprawdzić czy dany materac jest  odpowiedni do naszej wagi. Jeśli sprzedawca nie robi tego, sami poprośmy o przeprowadzenie testu odcinka lędźwiowego tzn. poprośmy o włożenie ręki „pod plecy”  (odcinek lędźwiowy), jeśli ręka wchodzi bardzo luźno i z łatwością możemy ją wyjąć, materac jest za twardy, nie podpiera nam odpowiednio kręgosłupa, a zatem nie ma szans na to by kręgosłup był prosty, mięśnie są napięte, rano gdy wstajemy z łóżka bolą nas plecy, jeśli ręka wchodzi dość opornie, to materac a nie nasze mięśnie podtrzymuje kręgosłup, jest on prosty i dzięki temu budzimy się wypoczęci bez bólów. Ten sam test można wykonać wkładając rękę pod kolana.

Poza kwestią doboru materaca do wagi, również warto ufać swojej intuicji tzn. wybrać materac Koło na którym leżało nam się najwygodniej, pod warunkiem, że pozytywnie wypadł test odcinka lędźwiowego. Przy nazwach materaców często widnieją oznaczenia producenckie H-2 oraz H-3, H-2 oznacza, że materac przeznaczony jest dla osób do 80 kg., H-3 powyżej 80 kg., jeżeli jednak osobie ważącej mniej niż 80 kg. lepiej leży się na materacu z oznaczeniem H-3, a test odcinka lędźwiowego wypadł pozytywnie, nie ma przeciwwskazań, aby osoba zakupiła materac o takiej twardości.

Pamiętajmy, że właściwy dobór materaca Koło wpływa nie tylko na komfort snu, ale również na długość jego eksploatacji, jeśli źle dobierzemy materac do wagi, na pewno nie posłuży nam on, tak jak powinien 10 lat, a np. tylko 5.

Bardzo ważne jest również aby zwracać uwagę na komponenty z jakich wykonane są materace Koło, na pierwszy rzut oka dwa materace wyglądające identycznie mogą diametralnie różnić się ceną, jeden będzie kosztował np. 1000 zł., drugi 2000 tyś. zł., pamiętajmy, że różnice w cenach nie wynikają z niczego, nie są przypadkowe. Przybliżmy zatem sobie rodzaje materaców oraz surowce z jakich są one wykonane. W ofertach sklepów spotykamy się z kilkoma rodzajami materaców, wśród nich znajdziemy m.in. materace sprężynowe (sprężyna kieszonkowa, czyli każda osobno zapakowana w kieszonki bawełniane dzięki, której uzyskujemy niezależną pracę sprężyn), materace lateksowe (wykonane przy użyciu naturalnego mleczka kauczukowego), materace z pianki termoelastycznej (to jedyne, które reagują na temperaturę ciała osoby śpiącej), materace z pianki wysokoelatycznej. Najdroższe są materace lateksowe oraz termoelastyczne, sprężyny będą troszkę tańsze, specyfika spania na każdym z rodzajów materaców jest inna, dlatego warto wypróbować każdy rodzaj, aby zorientować się na czym czujemy się najlepiej.

 

>>> Czytaj Jak dobrać materac koło ? cz.2 <<<

 

Aneta Moniuszko

 (10 lat doświadczenia we właściwym doborze materaców)

SALON MATERACY I MEBLI

UL. KOBIERZYŃSKA 98

KRAKÓW-RUCZAJ

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony.

Sklep internetowy Shoper.pl